Nena Fan Page for Polish Fans
Blog > Komentarze do wpisu
Nena & Dave Stewart: za kulisami rebelii…

1

Dom Dave’a Stewarta w Meanwhile. Oto, co się wydarzyło…

Nena miała koncert w Los Angeles. Dla Dave’a Stewarta, który już od dawna chciał ją poznać, idealna okazja, by umówić się na wspólną sesję. Zaledwie dzień później błogą ciszę słonecznego dnia przed jego domem brutalnie przerywa okrzyk Neny:  „Tłum jest tutaj!” Wówczas to oczom Dave’a ukazuje się piosenkarka, dobijająca się do jego drzwi z „co najmniej 27-ma krewnymi”. W rzeczywistości jest ich tylko sześcioro: Nena ze swoim ukochanym, oraz jej córka i synowie, ale…któżby to liczył? ;-) Zamiast tego gospodarz oferuje smaczne przekąski oraz zwiedzanie domu z przewodnikiem. Czas jednak zacząć sesję, pada więc propozycja, by cały „tłum”, oprócz Neny, wybrał się do „miłej kawiarenki za rogiem”.

W kawiarni za rogiem…

“Tłum” jest w znakomitym nastroju. Kawiarnia jest w amerykańskiej rzeczywistości klasyczną restauracją, w której można wiele zobaczyć i równie wiele zjeść. Nawet naleśniki z truskawkami. Słońce świeci, coraz mocniej i mocniej… Mężczyźni i motory, godziny i minuty, wodniste piwo, a na naleśnikach czerwona galareta zamiast truskawek.

Dom Dave’a Stewarta w Meanwhile.

Tutaj jest dokładnie na odwrót: lata skracają się do minut. W tak szybkim tempie Nena i Dave opowiadają sobie całe swoje życie. Rozumieją się doskonale, tak jakby przeżyli je wspólnie, a nie spotkali się po raz pierwszy. Dave: „Nena należy do tych osób, które instynktownie od razu lubisz”. Nena: „Byłam niesamowicie podekscytowana spotkaniem z Dave’m. A kiedy już do niego doszło, to po prostu pękaliśmy ze śmiechu!” Humor natychmiast ich połączył. I tak ze śmiechem przeszli przez najróżniejsze tematy: sukcesy, wzloty, związki, rozstania, dramaty, chwile szczęścia…a we wszystkim tym wciąż pojawiał się jeden, wspólny motyw: bunt. Zawsze na przekór oczekiwaniom, zawsze wierni sobie i swoim własnym ścieżkom życia, prowadzących do tego, co dla nich najlepsze. Buntownicy… Rebelianci… O tak, to brzmi znajomo. I…czekaj, czekaj, brzmi na prawdę dobrze! „Bądź moim rebeliantem”! I już w powietrzu unosi się płonący duch rebelii. Tekst płynie, gitarowy riff wibruje wokół głosu Neny, energia aż iskrzy w zaimprowizowanym studio. Więcej nie trzeba, kiedy spotyka się dwoje tak wesołych buntowników. Nena: „Tworzenie wraz z Davem Stewartem w jego pokoju gościnnym „Be my rebel” to jedno z najwspanialszych doświadczeń w moim muzycznym życiu!”

Chociaż nie tylko to pomieszczenie zapisze się złotymi zgłoskami w tej historii. A doszło do tego tak…

Kiedy po kilku godzinach siedzenia w kawiarni „tłum” ponownie staje pod drzwiami, zapada decyzja, by wszyscy udali się do…łazienki! Wszyscy, Nena też! Skoro już taka wędrowna rodzina zbiera się w komplecie, to powinna zacząć śpiewać! Bądź co bądź, piosenka nie ma jeszcze refrenu. A ponieważ mała łazienka to prawdziwy cud akustyczny, nic zatem dziwnego, że Dave podnosi w górę mikrofon, krzyczy „śpiewać”, i w ten oto sposób rodzinny tłum, czyli „Crowd Family”, zostaje uwieczniony w piosence. Tak to się robi. I tak to działa. Po rebeliancku.

Czy to już koniec? Nie!

Jako, że Dave Stewart automatycznie staje się częścią rodziny, wkrótce pojawia się gościnnie w telewizyjnym show z okazji 40-lecia kariery Neny, i tam na żywo odbywa się światowa premiera ”Be my rebel”. Niedługo potem nominowany do Oscara filmowiec Virgil Widrich również odbywa premierę: kręci w Hamburgu pierwszy w swojej karierze video-clip, którego akcję umieszcza w intrygującym, szklanym świecie luster. Singiel „Be my rebel”, wydany przez BMG, pojawia się na rynku 23 marca 2018 roku. Podczas promocyjnego wywiadu Nena i Dave znowu zaśmiewają się do łez. I być może teraz w jego domu w Meanwhile ponownie zagości spokój… Na jakiś czas. :-)

(nena.de)

2

sobota, 24 marca 2018, nenaland

Polecane wpisy

  • Co kryje się za clipem „Be my rebel”?

    Dzieci marzą o tym, by być dorosłe, a dorośli marzą o powrocie do dzieciństwa. Jednak czasem, gdy uporządkowane życie zostaje sparaliżowane przez rutynę, dorośl

  • „NENA - Nichts versäumt”

    Wielki show z okazji 40-lecia kariery Niemieckiej Pop Królowej! Czekaliśmy na ten wieczór z niecierpliwością i drżeniem serca: siódmego października o godz. 20.

  • Nena - Nichts Versäumt

    Niemiecka Pop-Ikona Nena świętuje 40-lecie kariery. W planach jest wielkie, jubileuszowe tournee, które odbędzie się wiosną i latem przyszłego roku w Niemczech,