Nena Fan Page for Polish Fans
środa, 28 marca 2018
Co kryje się za clipem „Be my rebel”?

Dzieci marzą o tym, by być dorosłe, a dorośli marzą o powrocie do dzieciństwa. Jednak czasem, gdy uporządkowane życie zostaje sparaliżowane przez rutynę, dorośli potrzebują wewnętrznego dziecka, aby dokonać zmiany.

"Bądź moim buntownikiem", pierwsza współpraca dwóch legend muzyki - Neny i Dave'a Stewarta, miała premierę podczas show z okazji 40-lecia kariery piosenkarki. W obrazującym tę piosenkę teledysku, nominowany do Oskara filmowiec Virgil Widrich przenosi fabułę do przypominającego sen lustrzanego świata, napędzanego przez Dave'a Stewarta podczas sterowania klasycznymi, modularnymi syntezatorami. Przy maszynie do pisania: Nena jako zirytowana księgowa, której grozi, że wkrótce w swojej kwiecistej sukience stopi się w jedno z kwiecistą tapetą. Jednak wewnętrzny dialog działa w dwóch kierunkach i wkrótce zaczyna przynosić efekty: bunt zmienia przeszłość - a więc i przyszłość.

g

 

Daty i fakty:

-  21-22 wrzesień 2017: realizacja clipu z Neną i Dave’m Stewartem w Hamburgu

-  19 luty 2018: ukończenie pracy nad clipem w Wiedniu

-  23 marzec 2018: światowa premiera video-clipu „Be my rebel” z dwiema legendami muzyki pop, Nena i Dave’m Stewartem. Reżyseria: Virgil Widrich

 

Szczegóły:

Director: Virgil Widrich
Camera: Bernhard Schlick
Digital art director, compositing and animation: Oleg Prodeus
Editing: Virgil Widrich, Oleg Prodeus
Production design: Kristin Feddersen, Dennis Hansen
Make-up: Georgios Tsialis, Susan Voss-Redfern
Styling: Frank Wilde
Nena stunt double: Kyra Reinert
Actress child: Annika Prevrhal
Drums: Philipp Palm
Instruments: Doepfer, Moog, SchneidersLaden.de
Stage: Ayhan Altinkaynak
Gaffer: Christian Hitzler
Electrician: Juan Jose Alcaide
Best boy: Max Becker, David Voigt
Location: bizco + Emily, Hamburg
Production manager: Eileen Brunngräber
Executive producer: Sabrina Donati, Philipp Palm

D 2018, music video, DCP, 1:1.78  Length: 3 min. 45 sec.

© 2018 Virgil Widrich Film- und Multimediaproduktions G.m.b.H,

www.widrichfilm.com

sobota, 24 marca 2018
Nena & Dave Stewart – unikalny muzyczny team

(artykuł z Billboard.com)

Dave Stewart jest przyzwyczajony do dużych projektów, pracując samodzielnie lub z dobrze znanymi przyjaciółmi, takimi jak zmarły Tom Petty, Stevie Nicks, Mick Jagger czy członkowie Beatlesów. "Kończymy pisanie lub nagrywanie piosenek i zmienia się to w ścieżkę dźwiękową do albumu lub filmu", mówi Stewart. Zdecydowanie nie jest on typem pracującym dla ”jednego strzału”.

Ale teraz przeszedł tę drogę z "Be My Rebel" - utworem, który napisał i nagrał z niemiecką piosenkarką Gabriele Susanne Kerner - znaną jako Nena z "99 Luftballons”.

hg

Nena nazywa tę współpracę "jedną z największych atrakcji mojego dotychczasowego życia jako muzyk", a piosenka pochodzi z zupełnie przypadkowych okoliczności. W zeszłym roku artystka koncertowała w Ameryce Północnej, a znajomi z kręgów biznesowych polecali Stewartowi, by spotkał się z Neną, gdy była w Los Angeles, by pisać piosenki.

"Nena i Dave są genialnymi artystami i autorami piosenek" - mówi Thomas Scherer, wiceprezes, Frontline Publishing, US & International for BMG, który łączył ich obu. "Tworzą sztukę z wewnętrznego źródła autentyczności i wewnętrznej przestrzeni miłości i ciszy . To jest piękne, miejsce, w którym oni naprawdę są ... to było naprawdę mądre, aby ich połączyć."

Nena pojawiła się u jego drzwi, ogłaszając: "Tłumy są tutaj!" - z towarzystwem na holowaniu. "Pojawiła się u mojej bramy z, jak sądzę, całą jej rodziną - synami, córkami, mężem, z dziewięcioma osobami" - wspomina ze śmiechem Stewart. "Chcieliśmy siedzieć i rozmawiać, a przy okazji tworzyć muzykę, więc to było interesujące." Stewart miał też tylko szczątkową ilość instrumentów i sprzętu do nagrywania, ponieważ był w trakcie przenoszenia swojego studia do nowej lokalizacji. "Zasugerowałem w pewnym momencie, że być może reszta gangu może zechcieć pójść na kawę na końcu ulicy lub coś podobnego, ponieważ jest dość ciężko, gdy wszyscy są tam, aby przeprowadzić eksperyment lub porozmawiać osobiście" - mówi Stewart.

Gdy jednak rodzina odjechała, on i Nena dość szybko znaleźli drogę do "Be My Rebel". "Dave miał naprawdę fajny gitarowy riff" - mówi. "Natychmiast po prostu przyszły do mnie słowa "Be My Rebel". Cztery godziny później piosenka była tak dobra, jak gotowa." Stewart włączył także niektóre smaczki z niemieckiej muzyki elektronicznej, na które on i Annie Lennox mieli wpływ w Eurythmics. "Powiedziałem: "Posłuchaj, myślę, że jest świetny moment, w którym możemy przypomnieć ludziom o elektronicznym, głębokim dźwięku i przypomnieć ludziom o sobie i o tym, że zawsze byliśmy buntownikami "- mówi Stewart. "Więc wymyśliłem ten rodzaj elektronicznego riffu i połączyłem go w piosenkę i zaczęła śpiewać, a ja dodałem gitarę elektryczną, zniekształconą." W ciągu kilku minut powiedzieliśmy: "Och, to jest na prawdę dobre...'"

Stało się to również sprawą rodzinną - po tym jak reszta grupy Neny powróciła z "miłej małej kawiarni za rogiem". "To było tak: "Och, wspaniale, możecie pójść do łazienki i śpiewać "Bądź moim buntownikiem!" - mówi Stewart. "Więc zaczęliśmy się dobrze bawić i śpiewali w łazience, intonując, i było naprawdę fajnie."

Później Nena udoskonaliła tekst piosenki z kohortą w Niemczech, wyjaśniając, że "Be My Rebel" to "zadzwoń do twojej własnej dzikości": „Rzecz w tym, by odkryć tę dzikość, która jest w nas i że często o niej zapominamy, ponieważ popycha nas do przekroczenia naszych własnych stref komfortu i wymaga odwagi, by próbować nowych rzeczy." Stewart następnie poleciał do Niemiec, aby nakręcić teledysk do utworu, a także wystąpić na jubileuszowym koncercie Neny.

"Be My Rebel" jest obecnie jedyną rzeczą, którą zrobili Nena i Stewart, ale oboje postrzegają to jako pierwszy krok w kierunku większej współpracy. "Całkowicie widzę, że znów się spotykamy i razem tworzymy nową muzykę", mówi Nena, podczas gdy Stewart dodaje: "Myślę, że tak, tak, to byłaby dobra zabawa. Kiedy jesteśmy razem, nie możemy przestać się śmiać, bardzo dobrze nam razem. "

Oczywiście będą musieli dopasować wszystko do zazwyczaj napiętego harmonogramu Stewarta. Niedawno wyprodukował EP dla brytyjskiego zespołu Social Room i pracuje nad projektem, który oferuje "ośmiogodzinną wartość muzyki do obrazów". Stewart ma również parę programów telewizyjnych - Songland for NBC, który koncentruje się na nowych autorach piosenek, oraz One Song z Pulse Films i BMG, które oferują dogłębne egzaminy klasycznych piosenek. "Przypuszczam, że wszystko, co robię, ma po prostu związek z piosenkami" - mówi.

Gary Graff, Billboard.com

Nena & Dave Stewart: za kulisami rebelii…

1

Dom Dave’a Stewarta w Meanwhile. Oto, co się wydarzyło…

Nena miała koncert w Los Angeles. Dla Dave’a Stewarta, który już od dawna chciał ją poznać, idealna okazja, by umówić się na wspólną sesję. Zaledwie dzień później błogą ciszę słonecznego dnia przed jego domem brutalnie przerywa okrzyk Neny:  „Tłum jest tutaj!” Wówczas to oczom Dave’a ukazuje się piosenkarka, dobijająca się do jego drzwi z „co najmniej 27-ma krewnymi”. W rzeczywistości jest ich tylko sześcioro: Nena ze swoim ukochanym, oraz jej córka i synowie, ale…któżby to liczył? ;-) Zamiast tego gospodarz oferuje smaczne przekąski oraz zwiedzanie domu z przewodnikiem. Czas jednak zacząć sesję, pada więc propozycja, by cały „tłum”, oprócz Neny, wybrał się do „miłej kawiarenki za rogiem”.

W kawiarni za rogiem…

“Tłum” jest w znakomitym nastroju. Kawiarnia jest w amerykańskiej rzeczywistości klasyczną restauracją, w której można wiele zobaczyć i równie wiele zjeść. Nawet naleśniki z truskawkami. Słońce świeci, coraz mocniej i mocniej… Mężczyźni i motory, godziny i minuty, wodniste piwo, a na naleśnikach czerwona galareta zamiast truskawek.

Dom Dave’a Stewarta w Meanwhile.

Tutaj jest dokładnie na odwrót: lata skracają się do minut. W tak szybkim tempie Nena i Dave opowiadają sobie całe swoje życie. Rozumieją się doskonale, tak jakby przeżyli je wspólnie, a nie spotkali się po raz pierwszy. Dave: „Nena należy do tych osób, które instynktownie od razu lubisz”. Nena: „Byłam niesamowicie podekscytowana spotkaniem z Dave’m. A kiedy już do niego doszło, to po prostu pękaliśmy ze śmiechu!” Humor natychmiast ich połączył. I tak ze śmiechem przeszli przez najróżniejsze tematy: sukcesy, wzloty, związki, rozstania, dramaty, chwile szczęścia…a we wszystkim tym wciąż pojawiał się jeden, wspólny motyw: bunt. Zawsze na przekór oczekiwaniom, zawsze wierni sobie i swoim własnym ścieżkom życia, prowadzących do tego, co dla nich najlepsze. Buntownicy… Rebelianci… O tak, to brzmi znajomo. I…czekaj, czekaj, brzmi na prawdę dobrze! „Bądź moim rebeliantem”! I już w powietrzu unosi się płonący duch rebelii. Tekst płynie, gitarowy riff wibruje wokół głosu Neny, energia aż iskrzy w zaimprowizowanym studio. Więcej nie trzeba, kiedy spotyka się dwoje tak wesołych buntowników. Nena: „Tworzenie wraz z Davem Stewartem w jego pokoju gościnnym „Be my rebel” to jedno z najwspanialszych doświadczeń w moim muzycznym życiu!”

Chociaż nie tylko to pomieszczenie zapisze się złotymi zgłoskami w tej historii. A doszło do tego tak…

Kiedy po kilku godzinach siedzenia w kawiarni „tłum” ponownie staje pod drzwiami, zapada decyzja, by wszyscy udali się do…łazienki! Wszyscy, Nena też! Skoro już taka wędrowna rodzina zbiera się w komplecie, to powinna zacząć śpiewać! Bądź co bądź, piosenka nie ma jeszcze refrenu. A ponieważ mała łazienka to prawdziwy cud akustyczny, nic zatem dziwnego, że Dave podnosi w górę mikrofon, krzyczy „śpiewać”, i w ten oto sposób rodzinny tłum, czyli „Crowd Family”, zostaje uwieczniony w piosence. Tak to się robi. I tak to działa. Po rebeliancku.

Czy to już koniec? Nie!

Jako, że Dave Stewart automatycznie staje się częścią rodziny, wkrótce pojawia się gościnnie w telewizyjnym show z okazji 40-lecia kariery Neny, i tam na żywo odbywa się światowa premiera ”Be my rebel”. Niedługo potem nominowany do Oscara filmowiec Virgil Widrich również odbywa premierę: kręci w Hamburgu pierwszy w swojej karierze video-clip, którego akcję umieszcza w intrygującym, szklanym świecie luster. Singiel „Be my rebel”, wydany przez BMG, pojawia się na rynku 23 marca 2018 roku. Podczas promocyjnego wywiadu Nena i Dave znowu zaśmiewają się do łez. I być może teraz w jego domu w Meanwhile ponownie zagości spokój… Na jakiś czas. :-)

(nena.de)

2

czwartek, 12 października 2017
„NENA - Nichts versäumt”

Wielki show z okazji 40-lecia kariery Niemieckiej Pop Królowej! 

Czekaliśmy na ten wieczór z niecierpliwością i drżeniem serca: siódmego października o godz. 20.15 fani Neny z całego świata zasiedli przed telewizorami bądź monitorami komputerów, by obejrzeć zapowiadany już od miesięcy, ponad dwugodzinny show stacji ZDF, poświęcony naszej idolce. Tego dnia wszyscy byliśmy znowu częścią wielkiej, „nenowej” rodziny – tak jak w legendarnej piosence „Zusammen”. I ta nasza „wirtualna” jedność, wspólne oglądanie i dzielenie się na gorąco wrażeniami na Facebooku, było również częścią atrakcji tego wieczoru. Kolejne z najbardziej niezapomnianych przeżyć w moim „fanowskim” życiu! 

Program „NENA - Nichts versäumt” zrobiony był z wielkim rozmachem. Był to typowy „tribute”, podczas którego zaproszeni goście śpiewali w hołdzie dla Neny jej piosenki we własnych interpretacjach. Również sama „jubilatka” kilka razy pojawiła się na scenie, większość czasu jednak spędziła na kanapie wraz z prowadzącym show Thomasem Gottschalkiem lub spontanicznie wbiegała na widownię, gdzie wraz z publicznością bawiła się podczas porywających występów… jak to nasza Nena! :-) W międzyczasie na kanapie zasiadali również poszczególni goście, którzy dzielili się swoimi wspomnieniami dotyczącymi niemieckiej Królowej Popu. Nie zabrakło też kilku ciekawych felietonów ukazujących m.in. unikalne nagrania video z lat 80-tych lub migawki z prywatnego życia gwiazdy.

Dobór zaproszonych artystów był tym razem dość nietypowy. Oprócz znanych twarzy, które przewijały się w ten czy inny sposób przez te cztery dekady kariery Neny, pojawili się również wykonawcy, którzy – zdawałoby się – nie mieli z naszą idolką nic wspólnego.

Jeśli chodzi o „starych znajomych” to bez wątpienia najwięcej emocji wzbudziło ponowne spotkanie oryginalnego Nena-Bandu, który zaprezentował na scenie swój pierwszy, legendarny hit „Nur Geträumt”. Do moich osobistych punktów kulminacyjnych należał też występ syna Neny -  Sakiasa - z mistrzowskim wykonaniem utworu „Weisses Schiff”. Również jego siostra bliźniaczka, Larissa, zabłysnęła na scenie śpiewając wraz ze swoim zespołem AdamEva pierwszą piosenkę swojej mamy, czyli „Ecstasy” grupy The Stripes. Usłyszeliśmy też kultowy „Znak zapytania” w znakomitym wykonaniu Wolfganga Niedeckena i chóru fanów „99 Lichterchor”. Chłopcy z The BossHoss już na początku show uraczyli nas swoją wersją „Latarni morskiej”, do której brawurowo dołączyła Nena z błyszczącą gitarą i swoim typowym, koncertowym wigorem. Później idol nastolatek z lat 90-tych, Sasha, wykonał z soulowym feelingiem „Lass mich dein Pirat sein”; mała Sophie, zwyciężczyni „The Voice Kids”, przepięknie zaśpiewała romantyczny „Vollmond”; chór Scala (który współpracował z Neną m.in. na albumie „Cover me”)  cudownie odśpiewał „Haus der drei Sonnen”, a nasz ulubiony rockman z Irlandii  - Rea Garvey  zaprezentował porywającą, angielsko-niemiecką wersję „Mach die Augen auf” („Open your Eyes”). W programie nie zabrakło oczywiście Samy’ego Deluxe, który całkiem nieźle zaśpiewał sztandarową balladę „dzisiejszej” Neny - „Genau jetzt”. Wystąpił także bliżej mi nieznany, austriacki zespół Wanda z utworem „Noch einmal”, oraz niejaki Daniel Wirtz, który seksownym, zachrypniętym głosem zaśpiewał kultową, autobiograficzną balladę „In meinem Leben”. 

W gronie „gości specjalnych”, dotąd raczej nie kojarzonych z osobą Neny, znalazły się prawdziwe legendy światowej muzyki pop. Dave Stewart, twórca słynnego, angielskiego duetu Eurythmics, napisał specjalnie dla Niej glam-rockowy kawałek „Be my rebel”, który oboje brawurowo przedstawili podczas show. Utwór  wkrótce ma się ukazać na singlu. Królowa włoskiej piosenki – Gianna Nannini – podbiła serca widzów własną wersją hitu „Liebe ist”, który w jej wykonaniu nosi tytuł „Liberiamo”. Chyba wszyscy mieliśmy podczas jej występu ciarki na plecach i łzy wzruszenia w oczach! Dieter Meier, znany ze słynnego, szwajcarskiego duetu Yello, zaprezentował z kolei hardcorową wersję „Rette mich”, przy której dzielnie towarzyszyła mu koleżanka Neny - Alina Süggeler z zespołu Frida Gold. Współczesna gwiazdka muzyki pop – szwedzka piosenkarka Zara Larsson, znana również z kilku przebojów w Polsce, przedstawiła swoją nowoczesną interpretację hitu „Anyplace Anywhere Anytime”, po czym w duecie z Neną zaśpiewała własną piosenkę „Only you”. Wielu fanów od razu zakochało się w tej romantycznej balladzie, która ukazała naszą idolkę w całkiem nowym świetle. Piosenka jest obecnie dostępna w Internecie w formie singla.

Szczególnie egzotyczny posmak całości nadał japoński girls-band „Scandal”: cztery młodziutkie dziewczęta z Osaki zagrały z rockowym pazurem utwór „Willst du mit mir gehn”, śpiewając zarówno po niemiecku, jak i w swoim ojczystym języku.

Pod koniec show scenę przejęli panowie ze starych, NRD-owkich zespołów Pudhys, Karat i City, obecnie występujący wspólnie pod szyldem „Rock-Legenden”, którzy zaśpiewali monumentalny „Wunder gescheh’n”. Nastepnie przyszedł czas na wielki finał – „99 Luftballons” z udziałem wszystkich gości. Tak nietypowego, międzynarodowego wykonania tego  hitu jeszcze nie słyszeliśmy: po niemiecku (Nena), włosku (Gianna), angielsku (Rea) i…japońsku (Scandal). Bez wątpienia było to wspaniałe zobrazowanie światowego wymiaru tej najsłynniejszej niemieckiej piosenki, która po dziś dzień jest wizytówką Neny na wszystkich kontynentach. Nie muszę chyba wspominać o gęsiej skórce z wrażenia i łzach wzruszenia ;-)

Reasumując: jubileuszowy show „NENA - Nichts versäumt”  to widowisko, które na długo zostanie w pamięci fanów, nawet jeśli nie każdemu się podobały wszystkie wykonania. Mnie osobiście brakowało jednak kilku osób, które miały nie lada znaczenie w karierze Neny. Gdzie podział się jej legendarny menadżer Jim Rakete oraz stary kumpel Udo Lindenberg?  Nie wspominając już o Kim Wilde - bo to przecież ona powinna była zaśpiewać „Anyplace Anywhere Anytime”! Cóż, to przykre, że ich nie było, ale – jak to śpiewała kiedyś Nena  (a także Rolling Stonesi! :-) ) – „nie możesz mieć wszystkiego, czego chcesz”. I tak było wspaniale – a wspomnienia zostaną na zawsze!

 

sadjsd

 

wtorek, 03 października 2017
Nena - Nichts Versäumt

Niemiecka Pop-Ikona Nena świętuje 40-lecie kariery. W planach jest wielkie, jubileuszowe tournee, które odbędzie się wiosną i latem przyszłego roku w Niemczech, Szwajcarii i Austrii, a już 7 października w telewizji ZDF nadana zostanie wielka jubileuszowa gala „NENA - NICHTS VERSÄUMT” z udziałem niemieckich i zagranicznych gwiazd estrady.

1

W programie, prowadzonym przez legendarnego prezentera Thomasa Gottschalka, wystąpią tacy artyści jak Gianna Nannini, Dieter Meier (Yello), Wolfgang Niedecken (BAP), The BossHoss, Dave Stewart (Eurythmics), Wanda, Samy Deluxe, Sasha, Alina Süggeler (Frida Gold), Daniel Wirtz oraz frontmeni zespołów Karat, City i Puhdys. W hołdzie dla Neny wykonają oni jej największe hity w swoich własnych interpretacjach, często w duecie z samą jubilatką. Podczas show nie zabraknie również spotkań z rodziną i przyjaciółmi piosenkarki oraz wspomnień z jej długoletniej, pasjonującej kariery.

nnv

Niewątpliwie największą atrakcją wieczoru będzie wspólny występ Neny i Dave’a Stewarta, znanego z legendarnego duetu „Eurythmics”. Artysta specjalnie dla niemieckiej ikony popu stworzył premierowy utwór „Be my Rebel”, do którego pod koniec września br. nakręcony został w Hamburgu video-clip. „Be my Rebel” to elektryzujący, glam-rockowy kawałek, który z pewnością poruszy serca wielu fanów.

Czekamy niecierpliwie na ten wielki wieczór oraz na wszystkie niespodzianki, jakie niesie ze sobą jubileusz 40-lecia niemieckiej gwiazdy! Nena to nie kwestia gustu – Nena to kawał historii pop-kultury!

nl

 

Quelle: www.nena.de

wtorek, 01 sierpnia 2017
Telewizyjna gala w Mehr! Theater: 40-lecie pop-legendy Neny!!!

Nasza Nena świętuje tego roku 40-lecie kariery! Stacja ZDF ma na tę okazję tajny plan: uczci jubileusz niemieckiej Pop-Królowej gigantycznym telewizyjnym show, które odbędzie się 21 września w hamburskim Mehr! Theater. Program poprowadzi Thomas Gottschalk, a wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Udo Lindenberg, Peter Maffay, Boss Hoss, Xavier Naidoo, Sasha i Wolfgang Niedecken. Nie zabraknie rozmów, występów, wspomnień i wielu niespodzianek.

Udo Lindenberg, który w latach 80-tych przeżył sekretny romans z Neną, bardzo się cieszy na ta wielką imprezę: „To bardzo słuszne i właściwe, żeby uczcić tak wspaniałą karierę. Mało komu udało się osiągnąć to co Nena, by przez tyle dziesięcioleci być nadal na topie. A  teraz dopiero się zacznie! Nena to żyjąca legenda, odkrywczyni „wiecznej młodości” i moja duchowa siostra!”

Po zakończeniu gali w Mehr! Theater odbędzie się after-show w dyskotece „Privileg”, które została zarezerwowana wyłącznie dla Neny i jej gości.

Hans Bewersdorff (Bild.de,  31.07. 2017)

http://www.bild.de/regional/hamburg/nena/nena-40jahre-jubilaeum-52709632.bild.html

 

bild

sobota, 25 lutego 2017
AdamEva "Perlen"

AdamEva to wszechstronny, artystyczny duet, stworzony przez córkę Neny - Larissę Kerner i jej serdeczną przyjaciółkę - Marie Suberg (notabene - Marie jest córką wieloletniej przyjaciółki Neny - Nani! )

W swojej twórczości dziewczyny łączą sztuki plastyczne i muzykę. Od kilku lat z powodzeniem wystawiają prace malarskie w renomowanych galeriach, a jednocześnie pracują nad karierą muzyczną. Fani niecierpliwie czekają na ich debiutancki album, a póki co - 24 lutego ukazał się drugi singiel duetu - "Perlen".

 

"Perlen" - tracklista

1 Perlen (Single Version)
2 Perlen (Instrumental)
3 JaTja
4 Du bist nicht da

sobota, 11 lutego 2017
Nena i Larrisa w jury programu “The Voice Kids”

Nena powoli staje się weteranką programów typu “talent show”! ;-) Obecnie zasiada w jury „The Voice Kids”, w którym swoje talenty wokalne prezentują dzieci i młodzież. Tym razem do programu wciągnęła swoją piękną córkę Larissę, wraz z którą tworzą zgrany duet, nazwany żartobliwie przez współpracowników „Larrena”. Obok nich fotele jurorskie zajmują Sasha i Mark Foster.  Nowy show wystartował 5 lutego w stacji Sat1.

tvk

„German Balloon Chick”: Back In The USA!

80s

Nowy rok zaczął się w zawodowym życiu Neny kolejną amerykańską przygodą! 28 stycznia „dziewczyna z balonikami” ponownie zawitała w Los Angeles, gdzie wystąpiła na koncercie „80’s Weekend” w Microsoft Theater, obok takich gwiazd jak Howard Jones czy Tony Hadley (Spandau Ballet). Obu panów Nena spotkała również za kulisami, czym nie omieszkała się pochwalić na Facebooku. Z Howardem i jego rodziną od dawna jest zaprzyjaźniona, natomiast Tony’ego poznała w latach 80-tych podczas wspólnego występu w amerykańskiej TV. Sentymentalne spotkanie ikon tamtej szalonej dekady. :-) 

am

NENA 2016 - podsumowanie roku

Za nami kolejny emocjonujący sezon, pełen nowych piosenek, niezapomnianych występów oraz koncertów, które przejdą do historii.

Rok 2016 minął głównie pod znakiem telewizyjnego show „Sing Meinen Song”, który dostarczył nam wiele wrażeń - a przede wszystkim całą gamę świeżych, często zaskakujących interpretacji, z sensacyjnym „Fantasie” i przejmującym „Mon Dernier Jour” na czele.

W koncertowym pamiętniku naszej gwiazdy pojawiły się wydarzenia, które warto zapisać złotymi zgłoskami - a wśród nich to najważniejsze: gorąco wyczekiwane od ponad 30-stu lat, pierwsze koncerty Neny w Stanach! „German Balloon Chick In USA” – to już nie sen, ale rzeczywistość! :-)

Czekajmy więc z zapartym tchem na to, co przyniesie kolejny rok, bo jak widać, Nena ani na chwilę nie traci tempa i wciąż ma wiele do zaoferowania!

 

1 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 45