Nena Fan Page for Polish Fans
piątek, 22 lutego 2013
Bongo Girl Tour'93

3 marca minie 20 lat od rozpoczęcia najbardziej widowiskowej i spektakularnej trasy w historii Neny - "Bongo Gilr Tour'93". Było to pierwsze tournee piosenkarki od czasu jej rozstania z zespołem "Nena-Band". Jako solowa artystka chciała się wówczas pokazać w zupełnie nowym świetle, a także pragnęła wynagrodzić fanom ośmioletnią "sceniczną abstynencję" - dlatego tez przygotowała specjalne show, podczas którego udowodniła, że także ona potrafi zaprezentować widowisko w stylu Madonny czy Kylie Minoque. Moglismy zatem podziwiać ją w najrózniejszych wcieleniach, zmieniających się niemal przy każdej piosence, a także  w zaimprowizowanych scenkach i układach choreograficznych z udziałem profesjonalnych tancerzy. Był to udany eksperyment, który na zawsze zapisał sie w pamięci wielu fanów - nawet jeśli bardziej lubimy Nenę jako "wieczną małolatę" w podartych dżinsach, biegającą chaotycznie po scenie. :-) 

Z okazji zbliżającej się rocznicy zapraszamy Was w podróż w czasie do ery "Bongo Girl"!

Chcecie znowu zobaczyć blondwłosego "anioła nocy", zadziorną "country girl" czy tez królową dżungli w spódniczce z bananów?

Proszę bardzo - oto muzyczno-wizualna uczta specjalnie dla Was!!!!

Nena'93!!!!!

  

 

Nena - Bongo Girl Tour `93

 

Tracklista :

 

1. 99 Luftballons

2. Nur geträumt

3. wywiad

4. Fragezeichen

5. Vollmond

6. Rette mich

7. Leuchtturm

8. Lass mich dein Pirat sein

9. Engel der Nacht

10. Jetzt bist du weg

11. wywiad

12. Wunder geschehn

13. Das weißes Schiff

14. Manchmal ist ein Tag ein ganzes Leben

15. Conversation (Banana-Song)

16. Weit über den Ozean

17. Ich kann nicht mehr

18. wywiad

19. Finał

środa, 13 lutego 2013
Top Pop

Kolejne unikatowe filmy z Youtube: tym razem są to występy Nena-Bandu w programie Top Pop!

 

 "Fragezeichen" (10.12.1983)

 

 

"Lass mich dein Pirat sein" (16.06.1984)

 

piątek, 25 stycznia 2013
PinkPop Festival

Jednym z największych wydarzeń w historii Nena-Bandu był występ zespołu w 1983 roku na holenderskim festiwalu PinkPop. Po latach możemy zobaczyć mały wycinek z tego historycznego show!

sobota, 12 stycznia 2013
Menschen'82

Na Youtube pojawił się kolejny rarytas z lat 80-tych: występ Nena-Bandu z piosenką "Nur Getraeumt" w programie "Menschen'82".

poniedziałek, 15 października 2012
Stare hity z nowej płyty cz.2

Schritt fuer Schritt ins Paradies

 

W 2003 roku niemieccy artyści postanowili uczcic pamięć zmarłego kolegi Rio Reisera, nagrywając własne interpretacje jego piosenek. Efekty tej pracy zostały zarejestrowane na benefisowej płycie "Rio Reiser Familienalbum". Wśród zamieszczonych tu utworów znalazła sie m.in. przejmująca rock-ballada "Schritt fuer Schritt ins Paradies" w wykonaniu Neny .  Piosenkarka i jej zespół włozyli w to wykonanie tyle pasji i autentyczności, że utwór właściwie przestał byc coverem, a stał sie ich własna piosenką. Nic zatem dziwnego, że zyskał duże uznanie wśród fanów - szczególnie tych, którzy cenią sobie solidne, rockowe brzmienia. 

Teraz, dzięki temu, że utwór znajdzie sie na nowym albumie, ma szansę trafić nie tylko do koneserów, ale i do szerszego grona odbiorców.

O tym, czy nowa wersja zachowała rockowy pazur i psychodeliczny klimat, czy tez jest bardziej łagodna, dowiemy sie za trzy tygodnie - a póki co posłuchajmy mistrzowskiego wykonania z 2003 roku!

 

niedziela, 14 października 2012
Stare hity z nowej płyty cz.1

Ich bin die Liebe

Premiera albumu "Du bist gut" zbliża sie wielkimi krokami, ale wciąz jeszcze wydaje nam się, że musimy na nią baaardzo długo czekać. Aby umilić sobie ten czas oczekiwania przyjrzyjmy się utworom, jakie mają się znaleść na bonusowej płycie z edycji deluxe. Jak wiadomo, są to nagrania z tegorocznego tournee "Live & Akustisch" - jedne w surowych wersjach z koncertu, inne w studyjnym opracowaniu. Wśród tytułów znalazły się prawdziwe perełki, które może nie są zbyt dobrze znane szerszej publiczności, natomiast mają swoje miejsce w sercach wielu fanów. Do takich skarbów zalicza sie "Ich bin die Liebe" - przecudowna ballada z albumu "Und alles dreht sich" z 1994 roku. Twórczość Neny z tamtego okresu jest bezlitośnie ignorowana, dlatego cieszy nas, że piosenkarka zaczęła wreszcie sięgać po ten niedoceniany, ale bardzo wartościowy  repertuar. lata 90-te były bardzo bogatym okresem w jej twórczości. To prawda, w latach 80-tych Nena była wielką gwiazdą - ale to w nastepnej dekadzie stała sie prawdziwą artystką i przekazywała nam w swoich piosenkach własną duszę! 

Utwór "Ich bin die Liebe" stworzył sam Carlo Karges - autor hitu "99 Luftballons". Jakże to odmienne, dwa zupełnie różne światy! "Ich bin die Liebe" to poetycka rozmowa z Miłoscią. Nena wciela się tutaj w dwie role - tytułowej Miłosci oraz osoby, która ją spotyka. Mozna powiedzieć, że spiewa duet sama ze sobą. Podczas koncertów'2012 rolę Miłosci odtwarzały trzy panie - Nena, jej córka Larissa i chórzystka Aleen, natomiast Sakias był jej rozmówcą. Jak wspominają fani, prezentacja tego utworu na żywo była szczególnym, prawdziwie magicznym momentem. Miejmy nadzieję, że tę magię odczujemy także na płycie "Du bist gut".

A oto niedościgniony pierwowzór - legendarny i kochany przez wielu fanów "Ich bin die Liebe"

 

piątek, 13 kwietnia 2012
Anders/Fahrenkrog live'2012

Chcecie się trochę pośmiać?

Oto sam Thomas Anders śpiewający......

Nie powiem Wam co - musicie to sami zobaczyć! :-)

 

czwartek, 12 stycznia 2012
Migawki z "The Voice"
środa, 10 sierpnia 2011
DBSGFM - Making of Video
sobota, 23 lipca 2011
WWF Club - "99 Luftballons"

 
1 , 2 , 3